Ter voorbereiding op de Dag van de Poëzie is er een poëzieproject op school tijdens de lessen Nederlands. Ook tekenen en muziek kunnen hierbij betrokken worden.
Onderdeel van dit project is een bezoek van alle betrokken klassen aan de bibliotheek. Tijdens dit bezoek wordt de Dag van de Poëzie toegelicht. Er wordt o.a. iets verteld over de dichter die uitgenodigd wordt voor deze dag.
Verder ligt het accent van het bibliotheekbezoek op leesbevordering: in groepjes volgen de leerlingen een aantal workshops rondom poëzie waarin de dichter die uitgenodigd is, centraal staat.
Van de gemaakte materialen zal de bibliothecaris van BiblioNu een kleine tentoonstelling maken voor de mediatheek/school

Jaarlijks vindt in januari de Dag van de Poëzie plaats. In het schooljaar 2011/2012 is dat op donderdag 26 januari 2012. Alle klassen betrokken bij het poëzeproject, nemen hieraan deel door middel van een poëziewedstrijd. De locatie wordt door BiblioNu geregeld.
Hiervoor wordt ook een landelijk bekende dichter uitgenodigd.
De organisatie van deze dag is in handen van de domeinspecialist voortgezet- en beroepsonderwijs van BiblioNu in samenwerking met twee leden van de bij het project betrokken secties.